História

HM Industrial Solution s.r.o. vznikla 02.03.2007 ako spoločnosť s čisto slovenským kapitálom so sídlom v Košiciach. Impulzom pre jej vznik bola snaha využiť dlhoročné znalosti a skúsenosti jej zakladateľov v oblasti technológií v priemysle ,energetike.

Spoločnosť sa na začiatku profilovala ako inžinierska organizácia ktorá zvládla navrhovať zložité priemyselné aplikácie do úrovne projektovej dokumentácie, odbornej asistenčnej podpory počas realizácie diela ako aj sekundárnych dodávok vrátane oživenia a uvedenia technológie do prevádzky. Ako prvým takýmto projektom ktorý odštartoval históriu spoločnosti bola rekonštrukcia dvoch 18 MW turbokompresorov pre spoločnosť Mittal Steel. Od tej doby firma realizovala množstvo aplikácií kde postupne rozširovala portfólio dodávok až do súčasného stavu kedy ponúkame komplexný prístup k PROJEKTOM  „dodávky na kľúč“.

Po niekoľkoročnej vynikajúcej spolupráci sa naša spoločnosť stáva výhradným zástupcom firmy PEG s.r.o. na Slovensku. Týmto krokom firma HM Industrial Solution s.r.o.  chce nadviazať na už viac ako 27 ročné skúsenosti firmy PEG s.r.o. Oblasť predaja produktov naša spoločnosť rozšíri v oblasti výkonovej elektroniky, záložných zdrojov a výkonových tyristorových meničov.